Top

Opis

Zestaw Autyzm i Dysleksja

29 500 zł

Kupując w zestawie oszczędzasz

2 700 zł!

Zestaw został stworzony z myślą o dzieciach ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Pakiet REW to pakiet 16 gier rehabilitacyjnych. Ze względów terapeutycznych gry zawarte w tym pakiecie mają bardziej wyraziste kolory, jednolite i jasne tła oraz zmniejszoną liczbę obiektów poruszających się na planszy. Dzięki temu gry są bardziej przystępne w odbiorze i stanowią doskonałe narzędzie w terapii dzieci ze specjalnymi potrzebami. W trakcie rozgrywki dzieci będą mogły grabić liście, skakać i przebijać baloniki czy łapać spadające z nieba jajka. Wszystkie elementy aktywne są większe, a dynamika gier spowolniona.

Program Stymulowania Rozwoju Funkcji Wykonawczych to atrakcyjna alternatywa dla tradycyjnych metod terapii i wspierania rozwoju dziecka. Program opracowany został w oparciu o nowatorską koncepcję pracy z dzieckiem, opisaną jako Integracja Funkcji Wykonawczych, która koncentruje się na zasobach (w obrębie strefy najbliższego rozwoju), a nie na deficytach dziecka, a w której nauczyciel/terapeuta nie uczy gotowych strategii, tylko stymuluje dziecko do poszukiwań własnych rozwiązań. Program Stymulowania Rozwoju Funkcji Wykonawczych z wykorzystaniem podłogi interaktywnej (jako bodźca motywującego) stwarza możliwość organizacji odpowiedniego środowiska, w którym dzieci we własnym tempie mogą samodzielnie odkrywać, stawiać sobie cele, planować, uczyć się na błędach, a przede wszystkim bawić się wspólnie z innymi, nakierowując swoje działania na określony cel, rozwijając kluczowe, bazowe umiejętności, jakimi są funkcje wykonawcze. Program Stymulowania Rozwoju Funkcji Wykonawczych składa się z 25 ćwiczeń/zadań w formie gier o stopniowanym poziomie trudności.


Wraz z pakietem dostarczamy pomoce dydaktyczne:

 • 5 plansz z graficznymi podpowiedziami (ręka, oko, usta, plan, lupa),
 • 4 chustki/opaski w kolorach: żółtym, niebieskim, zielonym i czerwonym,
 • drewniane patyki do zadania „Patyki”,
 • oraz narzędzia do diagnozy i monitorowania.


Pakiet Zgadnij, co czuję? kierowany jest do prawidłowo rozwijających się dzieci, ze spektrum autyzmu oraz tych z trudnościami emocjonalnymi. Gry pomagają rozpoznawać emocje u siebie i u innych osób. Dzieci poznają mimikę, gesty i dźwięki przypisane do podstawowych emocji, będą bawić się wraz z animowanymi postaciami, przedstawiającymi 4 podstawowe uczucia: radość, smutek, złość i zaskoczenie. Odwiedzą też bohaterów w ich domkach, zagrają z nimi w piłeczki, podarują prezenty, nakarmią smakołykami i zaplanują wspólne spacery.

Pakiet Wczesne Czytanie został oparty na metodzie Integracji Funkcji Wykonawczych i przeznaczony jest dla dzieci, które zaczynają swoją przygodę z czytaniem. Stopniowo wprowadza dziecko w świat liter, sylab i wyrazów, pobudzając jego naturalną ciekawość, doskonaląc zdolności analityczne i wspomagając logiczne myślenie. Opracowane ćwiczenia usprawniają analizatory wzrokowe, słuchowe, kinestetyczno-ruchowe. Dzięki nim dziecko rozwija umiejętność lateralizacji oraz orientację w schemacie ciała i przestrzeni. Zróżnicowane zadania, przedstawione w atrakcyjnej formie, stanowią dodatkową motywację do nauki.


Pakiet Z dysleksją na Ty Dzieci z grupy ryzyka dysleksji, jak i ze stwierdzoną dysleksją bardzo ciężko pracują, aby osiągnąć umiejętności niezbędne do płynnego czytania ze zrozumieniem i pisania. Wielokrotnie wykonują te same zadania, aby osiągnąć to, co rówieśnikom często przychodzi z łatwością. Tacy uczniowie często narażeni są na liczne niepowodzenia i problemy emocjonalno-społeczne. Długotrwały stres często prowadzi do zaburzeń lękowych, psychosomatyzacji, nadmiernej nerwowości i impulsywności. Wszystkie te trudności stanowią olbrzymią barierę, którą łatwiej jest pokonać, gdy nauce towarzyszy zabawa. Pakiet Z dysleksją na Ty powstał, aby wspierać uczniów szkół podstawowych oraz pracujących z dziećmi specjalistów, w dążeniu do pokonywania trudności edukacyjnych. To wspaniały sposób na urozmaicenie zajęć i wykorzystanie innowacyjnych technologii w procesie reedukacji i wspomagania rozwoju. 8 rozbudowanych gier tematycznych o zróżnicowanych poziomach trudności, skonstruowano w taki sposób, aby nauczyciel lub terapeuta mógł odpowiednio dopasować poziom zadań do możliwości ucznia. Przygotowane zabawy uczą postaw proekologicznych i szacunku do świata oraz ludzi, niezależnie od ich wyglądu czy pochodzenia. Dodatkową zaletą pakietu jest duża dawka humoru wplecionego w starannie przygotowane scenariusze niezbędne do płynnego czytania ze zrozumieniem i pisania. 

Dopełnieniem zestawu jest Pakiet Moje Quizy oferujący 4 rozwinięte mechanizmy quizowe, umożliwiające rozgrywkę jednoosobową, w parach lub w grupach. Zabawa może przebiegać zarówno w trybie współpracy, jak i rywalizacji, gdzie dzieci konkurują ze sobą w pojedynkach na wiedzę. Rodzice i nauczyciele, którzy będą chcieli przygotować zestawy własnych pytań do quizów, otrzymają dokładne instrukcje, a także dostęp do intuicyjnej i przejrzystej platformy, pozwalającej w ciągu zaledwie kilku minut przygotować lekcje tematyczne, wykorzystujące Magiczny Dywan onEVO. Dzięki zróżnicowanym zasadom, specjalnie opracowanej metodyce oraz sposobie udzielania odpowiedzi nauka nie nudzi się nigdy! Platforma pozwala bez ograniczeń uzupełniać mechanizmy quizowe o własne pytania z dowolnej dziedziny. 

Wypełnij wniosek

Zawartość

Zestaw Autyzm i Dysleksja zawiera:

 • Magiczny Dywan onEVO (wraz z obszarami EVO, zawierającymi 100 gier z aplikacjami prezentującymi cały przekrój zastosowania urządzenia),
 • Pakiet REW,
 • Pakiet Funkcje Wykonawcze,
 • Pakiet Zgadnij, co czuję?,
 • Pakiet Wczesne Czytanie,
 • Pakiet z dysleksją na Ty, 
 • Pakiet Moje Quizy z dostępem do platformy umożliwiającej tworzenie własnych quizów.

Korzyści

Zestaw Autyzm i Dysleksja pozwala dzieciom na:

 • rozpoznawanie emocji swoich i innych osób,
 • poprawę zdolności do oceny sytuacji i dostosowania swoich reakcji, 
 • rozwinięcie umiejętności wykonawczych, jak hamowanie impulsywnych reakcji, 
 • wypracowanie zdolności do rozpoczynania działania bez zwłoki we właściwym czasie, 
 • wykształcenie umiejętności korzystania z informacji zwrotnych,
 • naukę zasad zdrowej rywalizacji i współpracy z rówieśnikami,
 • naukę czytania ze zrozumieniem,
 • rozwój zdolności myślenia przyczynowo-skutkowego,
 • ćwiczenie koncentracji uwagi, syntezy i analizy wzrokowo-słuchowej.

Ponad milion dzieci na całym świecie już skorzystało z możliwości, które daje Magiczny Dywan onEVO!

Używamy plików cookie w celu zapewnienia najlepszej jakości usług. Kontynuując, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie.