Top

Opis

Zestaw Autyzm i Asperger

22 500 zł

Kupując w zestawie oszczędzasz

1 900 zł!

Zestaw został stworzony z myślą o dzieciach ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Pakiet REW to pakiet 16 gier rehabilitacyjnych. Ze względów terapeutycznych gry zawarte w tym pakiecie mają bardziej wyraziste kolory, jednolite i jasne tła oraz zmniejszoną liczbę obiektów poruszających się na planszy. Dzięki temu gry są bardziej przystępne w odbiorze i stanowią doskonałe narzędzie w terapii dzieci ze specjalnymi potrzebami. W trakcie rozgrywki dzieci będą mogły grabić liście, skakać i przebijać baloniki czy łapać spadające z nieba jajka. Wszystkie elementy aktywne są większe, a dynamika gier spowolniona.

Pakiet Zgadnij, co czuję? kierowany jest do prawidłowo rozwijających się dzieci, ze spektrum autyzmu oraz tych z trudnościami emocjonalnymi. Gry pomagają rozpoznawać emocje u siebie i u innych osób. Dzieci poznają mimikę, gesty i dźwięki przypisane do podstawowych emocji, będą bawić się wraz z animowanymi postaciami, przedstawiającymi 4 podstawowe uczucia: radość, smutek, złość i zaskoczenie. Odwiedzą też bohaterów w ich domkach, zagrają z nimi w piłeczki, podarują prezenty, nakarmią smakołykami i zaplanują wspólne spacery.

Program Stymulowania Rozwoju Funkcji Wykonawczych to atrakcyjna alternatywa dla tradycyjnych metod terapii i wspierania rozwoju dziecka. Program opracowany został w oparciu o nowatorską koncepcję pracy z dzieckiem, opisaną jako Integracja Funkcji Wykonawczych, która koncentruje się na zasobach (w obrębie strefy najbliższego rozwoju), a nie na deficytach dziecka, a w której nauczyciel/terapeuta nie uczy gotowych strategii, tylko stymuluje dziecko do poszukiwań własnych rozwiązań. Program Stymulowania Rozwoju Funkcji Wykonawczych z wykorzystaniem podłogi interaktywnej (jako bodźca motywującego) stwarza możliwość organizacji odpowiedniego środowiska, w którym dzieci we własnym tempie mogą samodzielnie odkrywać, stawiać sobie cele, planować, uczyć się na błędach, a przede wszystkim bawić się wspólnie z innymi, nakierowując swoje działania na określony cel, rozwijając kluczowe, bazowe umiejętności, jakimi są funkcje wykonawcze. Program Stymulowania Rozwoju Funkcji Wykonawczych składa się z 25 ćwiczeń/zadań w formie gier o stopniowanym poziomie trudności.


Wraz z pakietem dostarczamy pomoce dydaktyczne:

 • 5 plansz z graficznymi podpowiedziami (ręka, oko, usta, plan, lupa),
 • 4 chustki/opaski w kolorach: żółtym, niebieskim, zielonym i czerwonym,
 • drewniane patyki do zadania „Patyki”,
 • oraz narzędzia do diagnozy i monitorowania.


Dopełnieniem zestawu jest Pakiet Moje Quizy oferujący 4 rozwinięte mechanizmy quizowe, umożliwiające rozgrywkę jednoosobową, w parach lub w grupach. Zabawa może przebiegać zarówno w trybie współpracy, jak i rywalizacji, gdzie dzieci konkurują ze sobą w pojedynkach na wiedzę. Rodzice i nauczyciele, którzy będą chcieli przygotować zestawy własnych pytań do quizów, otrzymają dokładne instrukcje, a także dostęp do intuicyjnej i przejrzystej platformy, pozwalającej w ciągu zaledwie kilku minut przygotować lekcje tematyczne, wykorzystujące Magiczny Dywan onEVO. Dzięki zróżnicowanym zasadom, specjalnie opracowanej metodyce oraz sposobie udzielania odpowiedzi nauka nie nudzi się nigdy! Platforma pozwala bez ograniczeń uzupełniać mechanizmy quizowe o własne pytania z dowolnej dziedziny. 

Wypełnij wniosek

Zawartość

Zestaw Autyzm i Asperger zawiera:

 • Magiczny Dywan onEVO (wraz z obszarami EVO, zawierającymi 100 gier z aplikacjami prezentującymi cały przekrój zastosowania urządzenia),
 • Pakiet REW,
 • Pakiet Zgadnij, co czuję?,
 • Pakiet Funkcje Wykonawcze,
 • Pakiet Moje Quizy z dostępem do platformy umożliwiającej tworzenie własnych quizów.

Korzyści

Dzięki zestawowi Autyzm i Asperger podopieczny:

 • nauczy się rozpoznawać emocje swoje i innych osób
 • poprawi zdolność do oceny sytuacji i dostosuje swoje reakcje 
 • Rozwinie umiejętności wykonawcze, jak hamowanie impulsywnych reakcji, 
 • wypracuje zdolność do rozpoczynania działania bez zwłoki we właściwym czasie, 
 • wykształci umiejętność korzystania z informacji zwrotnych,
 • nauczy się zasad zdrowej rywalizacji i współpracy z rówieśnikami,
 • wzmocni poczucie sprawstwa, własnej wartości,

Ponad milion dzieci na całym świecie już skorzystało z możliwości, które daje Magiczny Dywan onEVO!

Używamy plików cookie w celu zapewnienia najlepszej jakości usług. Kontynuując, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie.